- Sowy naszych lasów
Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Przeworsku
Konkurs plastyczny przeprowadzony w ramach Miesiąca Bibliotek Szkolnych skierowany był do uczniów klas I-VIII. Celem konkursu było rozwijanie umiejętności plastycznych dzieci, zainteresowanie ich tematyką ochrony sów w Polsce oraz pobudzenie wyobraźni i kreatywności dzieci i młodzieży. Zadaniem uczestników było samodzielne wykonanie pracy plastycznej przestrzennej (trójwymiarowej do postawienia lub powieszenia), przedstawiającej sowę. Do wykonania pracy należało wykorzystać różnorodne materiały np. przyrodnicze i pochodzące z recyklingu. Każdy uczestnik mógł oddać tylko jedną pracę. Wysokość sowy powinna mieć od 10-70 cm, pozostałe wymiary dowolne. Prace zostały ocenione w dwóch kategoriach wiekowych. Wszystkie prace zostaną zaprezentowane na wystawie. Konkursowe sowy można zobaczyć na profilu biblioteki.
Profil Biblioteki SP nr 1 w Przeworsku na Facebooku (wpis 29 września 25 października 2022) - Bronkowe czytadełka dla najmłodszych
Biblioteka Zespołu Szkół w Krzepicach – Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Broniewskiego
Warty zauważenia pomysł Klubu Czytelniczego LEKTOR, który postanowił ułożyć bajkę dla przedszkolaków. Wspólnymi siłami powstała opowieść o Królowej Słoneczko, do której dzieci z przedszkola wykonały ilustracje. Ciekawy sposób na pokazanie najmłodszym książkowego świata, który sami mogą współtworzyć. Szczegóły na profilu biblioteki.
Profil Biblioteki Szkolnej LO Bronek na Facebooku (wpis 20 października 2022)
Źródło zdjęć: Profil Biblioteki Szkolnej LO Bronek na Facebooku (wpis 20 października 2022) - Zaczytane wtorki
Biblioteka Szkoły Podstawowej im. Obrońców Polskości na Ziemi Ugoskiej w Ugoszczy
Zaczytane wtorki to zajęcia biblioteczne dla klas II i III szkoły podstawowej. Pierwsze zajęcia poświęcone zostały przygodom Lassego i Mai – bohaterom serii Martina Widmarka. W ramach zajęć rozpoczęto również wyzwanie biblioteczne z klasą drugą „Czytam sobie – Mogę być kim chcę”. Uczniowie czytają książki z poziomów 1-3 serii „Czytam sobie”, a po przeczytaniu jednej wymieniają się ze sobą na kolejne. Szczegóły na profilu biblioteki.
Profil Biblioteki Szkolnej w Ugoszczy (wpis 18, 29 września i 11 października 2022)
Źródło zdjęć: Profil Biblioteki Szkolnej w Ugoszczy (wpis 11 października 2022)







