Promocja! Zamów dostęp na I półrocze 2026 za 120 zł, a uzyskasz go już teraz!

Sportowcy czytają dzieciom

Sport i czytanie książek w powszechnej świadomości rzadko idą w parze. Stereotyp jest taki, że sportowcy nie czytają, a mole książkowe nie uprawiają sportu. Bardzo lubię łamać stereotypy, dlatego od dawna myślałam o zorganizowaniu czytania dzieciom przez trenerów i sportowców. Udało się!

Sport i czytanie książek w powszechnej świadomości rzadko idą w parze. Stereotyp jest taki, że sportowcy nie czytają, a mole książkowe nie uprawiają sportu. Bardzo lubię łamać stereotypy, dlatego od dawna myślałam o zorganizowaniu czytania dzieciom przez trenerów i sportowców. Udało się!

Na bokserskim ringu

W podjęciu decyzji pomogła mi Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, która ogłosiła, że hasło Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom w roku 2019 brzmi „Sportowcy czytają dzieciom”. Jako prezeska augustowskiego oddziału Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich z zapałem zabrałam się do organizacji Tygodnia Czytania w pięciu szkołach podstawowych w mieście.

Uważam, że sens mają tylko takie akcje promujące czytelnictwo, w które zaangażowane są osoby kochające książki i czytanie, więc zaczęłam pytać wśród znajomych, czy znają jakichś czytających sportowców. Znali.

Najpierw poznałam...

Zaprenumeruj, by czytać dalej

Artykuły są dostępne dla czytelników z pełnym dostępem do portalu.

Zamów dostęp Za 120 zł do końca roku szkolnego
  • Baza ponad 6 tysięcy artykułów z 34 lat
  • Wszystkie numery z 34 lat
  • Baza kilkudziesięciu szkoleń
  • Ocena czytelników: 5,7 / 6 Ocena czytelników: 5,7 / 6
Biblioteka w Szkole
Zaloguj się jeśli masz już prenumeratę.
newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego newslettera, by otrzymywać najnowsze materiały dla bibliotek.